Program Yapılan Şehirler

Mardin Programı

MARDİN ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 82.’si Mardin’de gerçekleşti. 31 Mart Cumartesi günü Mardin Artuklu Üniversitesi Vali Koçaklar Salonunda yapılan programa 260 öğrenci katıldı.


_134150242018_


Açılışını İ.Y.C. Şube Başkanı Sn. Necmeddin BAŞBOĞA’nın yaptığı programın öğleden önceki oturumda eğitimci - yazar Muhammet YILMAZ, “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa OTRAR ise “Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerleri sundular.


_13436242018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu semineri gerçekleştirdi.


_134445242018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.
Görüntülenme: 926