Stk Kapasite Geliştirme Haberleri

Erzurum Programı

EBSAD ile İçişleri Bakanlığı Dernekler Daire başkanlığı arasında yapılan protokol kapsamında  Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme” programının ilki Erzurum’da gerçekleştirildi.

11 Mayıs 2013 cumartesi günü tam gün eğitimi şeklinde gerçekleşen programa üç yüze yakın sivil toplum temsilcisi iştirak etti.

Birinci kademesi yapılan programın sabah oturumunda, “Erzurum’un Mevcut Durum Analizi, Sorunlar ve imkanlar” seminerini Kuzey Anadolu Kalkınma Ajansı uzmanı Doç. Dr. Süleyman TOY, “Erzurum’daki STK Profili” seminerini il dernekler müdürü Feyzullah KILIÇ, “STK’larda Etkili ve Verimli Yönetim” seminerini Marmara Üniversitesi Sivil Toplum Araştırmaları müdürü Doç. Dr. Yüksel DEMİRKAYA tarafından verildi.

Öğleden sonraki oturumda ise “Sosyal Çalışmalarda Girişimcilik ve Ekip Çalışması” seminerini Yalova üniversitesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Fethi GÜNGÖR, “STK’larda İletişim ve İşbirliği” semineri Adem Seleş tarafından verildi. Program soru cevap ve yapılan anket çalışmasıyla son buldu. Programın ikinci kademe eğitimi ise Haziran ayında gerçekleştirilecek ve katılımcılara sertifika verilecek.Görüntülenme: 1906