Kamu Yönetiminde Kariyer

KAMU YÖNETİMİNDE KARİYER EĞİTİMİ 3. HAFTA

3. HAFTA

GELECEĞİN YÖNETİCİLERİ, SERTİFİKALARINI ALDILAR

İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kalan ve gelecekte kamu sektöründe yönetici olmayı planlayan öğrencilerin seminer çalışması sona erdi.

Bir süredir devam eden seminer çalışmasının son halkası 3 Mayısta gerçekleşti.

_124511452014_

“Kamu Yönetiminde Liderlik” başlıklı sunumu ile İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkan Yardımcısı, Müsiad Eski Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat öğrencilerimizle buluştu. Erdemli bir başarı için akıl teri ve alın terinin önemine vurgu yapan Bolat, başarılı bir liderlik için iki temel vasfında üzerimizde olması gerektiğine değindi: İslamî olmak ve insanî olmak. Bunların yanında takva, tecrübe ve teknik gibi temel maddi ve manevi donanımlar olmadan bir liderliğin gerçekleşmeyeceğine vurgu yaptığı sunumu ve içtenliği öğrencilerimizin beğenisini kazandı.

_126451452014_

Günün ikinci seminerini Milli Saraylar Dairesi, Müzecilik ve Tanıtım Başkan Yardımcısı Dr. Halil İbrahim Erbay verdi. “Kamu Yönetiminde Etik” başlıklı söyleşisinde Erbay, özel yaşam ve iş yaşamının bir bütün olarak tutarlı ve ahlaki olması gerektiği noktasında yoğunlaştı. Her makam millet adına temsil edilen bir değer olduğundan mesuliyeti katlanmaktadır, bu sebeple bir muhasebe ve murakabe halinin yöneticinin temel vasıflarından olması gerektiğine değindi.

_12861452014_

Günün son seminerini ise, İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr Mehmet Ali Doğan  verdi. “Stratejik Düşünme ve Karar Alma Teknikleri” konulu sunumunu film kareleri zenginleştiren Doğan farklı düşünme, bir başka seçeneğin mümkün olduğunu görme üzerine deneyimler paylaştı.

_128541452014_

Gün sonunda öğrencilere katılım belgesi verildi.

Görüntülenme: 1881