Program Yapılan Şehirler

İstanbul (And.) Programı

İSTANBUL (AND.) ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 79.’su İstanbul – Üsküdar’da gerçekleşti. 10 Mart 2018 Cumartesi günü Üsküdar – Bağlarbaşı Kültür Merkezinde yapılan programa 450 öğrenci katıldı.


_12941232018_


Açılışını İ.Y.C. Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Mustafa Yelek ve Üsküdar Belediye Başkanı Sn. Hilmi Türkmen’i yaptığı programın öğleden önceki oturumda MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanı Sn. Alpaslan Durmuş “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu, eğitimci - yazar Muhammet Yılmaz, “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu seminerleri sundular.


_1210201232018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın,“Eğitimde Etkili İletişim” konulu semineri gerçekleştirdi.


_1211451232018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.Görüntülenme: 1051