Program Yapılan Şehirler

Kilis Programı

KİLİS ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 80.’si Kilis’te gerçekleşti. 17 Mart 2018 Cumartesi günü Kilis 7 Aralık Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda yapılan eğitime 540 öğrenci katıldı.


_14451932018_


Açılışını İ.Y.C. Şube Başkanı Sn. Mehmet TAŞÇI’nın yaptığı programın öğleden önceki oturumda eğitimci - yazar Ahmet ÇAĞLAYAN, “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu, İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu semineri sundular.


_14581932018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Kilis 7 Aralık Üniversitesi Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. M. Ruhat YAŞAR ise “Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerleri gerçekleştirdi.


_146171932018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu. Görüntülenme: 1060