Program Yapılan Şehirler

Isparta Programı

ISPARTA ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 81.’si Isparta’da gerçekleşti. 24 Mart Cumartesi günü Süleyman Demirel Üniversitesi Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezinde yapılan programa 430 öğrenci katıldı.


_1535312632018_


Açılışını İ.Y.C. Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sn. Bekir SAĞLAM’ın ve Hukuk Fakültesi Dekanı Sn. Prof. Dr. Haluk SORGUN’un yaptığı programın öğleden önceki oturumda eğitimci - yazar Muhammet YILMAZ, “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu, FSM Vakıf Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ahamet AVCI ise “Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerleri sundular.


_1536592632018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç Açıkalın, “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu semineri gerçekleştirdi.


_1538372632018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.
Görüntülenme: 887