Program Yapılan Şehirler

Batman Programı

BATMAN ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 83.’sü Batman’da gerçekleşti. 21 Nisan Cumartesi günü Batman Öğretmenevi Konferans Salonunda yapılan programa 145 öğrenci katıldı.


_142132542018_


Açılışını İ.Y.C. Şube Başkanı Sn. Davut OKÇU’nun yaptığı programın öğleden önceki oturumda Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu, Erzurum BİLSEM Müdürü Uzman Psikolog Uğur ELMAS ise “Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerleri sundular.


_142572542018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise, eğitimci - yazar Ahmet ÇAĞLAYAN “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu semineri gerçekleştirdi.


_143122542018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.Görüntülenme: 879