Program Yapılan Şehirler

Karaman Programı

KARAMAN ÖĞRETMENLİK VİZYON PROGRAMI

 

Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği (EBSAD) ve İlim Yayma Cemiyeti’nin birlikte organize ettiği “Öğretmenlik Vizyon Programı”nın 86.’sı Karaman’da gerçekleşti. 05 Mayıs 2018 Cumartesi günü Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda yapılan programa 410 öğrenci katıldı.


_103144752018_


Açılışını İ.Y.C. Şube Bşk. Yrd. Sn. Murat ŞEN’in yaptığı programın öğleden önceki oturumda eğitimci - yazar Muhammet YILMAZ, “Etkili Öğretmenlik Tecrübeleri” konulu, Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa OTRAR ise “Eğitimde Etkili İletişim” konulu seminerleri sundular.


_103351752018_


Yemek ikramından sonra yapılan öğleden sonraki oturumda ise Hacettepe Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Aytaç AÇIKALIN, “Öğretmenin İnsan ve Eğitim Felsefesi” konulu semineri gerçekleştirdi.


_103513752018_


Hayata hazır, sağlıklı ve mutlu bireyler yetiştirecek öğretmenin taşıması gereken özelliklerin aktarıldığı program, katılan her öğrenciye EBSAD’ın yayımladığı “Felsefeden Tecrübeye Etkili Öğretmenlik” kitabının hediye edilmesi, katılım belgesi verilmesi ve katılımcıların görüş ve önerilerini kapsayan anket çalışmasıyla son buldu.
Görüntülenme: 940