Stk Kapasite Geliştirme Haberleri

Mardin Programı

Derneğimizin “Sivil Toplum Kuruluşlarında Kapasite Geliştirme” programının üçüncüsü Mardin’de gerçekleştirildi. 17 Haziran 2013 Pazartesi günü tam gün eğitimi şeklinde gerçekleşen programa 270 sivil toplum temsilcisi iştirak etti.

  

 İl dernekler müdürü Hüseyin Kurtay’ın, “Mardin’in sosyo-ekonomik analizi” sunumuyla başlayan program, Mardin valisi Dr. Ahmet Cengiz’in yaptığı selamlama konuşmasıyla devam etti. EBSAD adına Mustafa Yelek projenin tanıtımı  yapması sonrasında Marmara Üniversitesi Sivil Toplum Araştırmaları müdürü Doç.Dr.Yüksel Demirkaya tarafından “STK’larda Etkili ve Verimli Yönetim”, uzman Adem Seleş tarafından “STK’larda İletişim ve İşbirliği”, denetçi Mevlüt Eser tarafından “Kamu ve Özel Sektörün STK’lara Sunabileceği İmkanlar” seminerlerinden sonra birlikte öğlen yemeği yenildi.

  

 Öğleden sonraki oturumda ise uzman  İbrahim Aşar, “STK’larda Proje Geliştirme ve Proje Yönetimi, Yalova üniversitesi öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr.Fethi Güngör ise “Sosyal Çalışmalarda Girişimcilik ve Ekip Çalışması” seminerlerini verdi. Katılımcılarına sertifika verilecek program, soru cevap ve yapılan anket çalışmasıyla son buldu.
Görüntülenme: 1908