Anadolu Kariyer Programı (İstanbul dışında okuyan ve İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kalan öğrenciler için)

Anadolu Kariyer Programı (İstanbul dışında okuyan ve İlim Yayma Cemiyeti yurtlarında kalan öğrenciler için) - Ebsad - Eğitim Bilimleri ve Sosyal Araştırmalar Derneği
Başvuru Formu için tıklayınız

Kariyer Planlama ve Geliştirme Programı – Anadolu Kariyer

Öğrencilerin inanç, tarih, toplum bilincini yükseltmek, ait oldukları medeniyet değerlerini içselleştirmelerine ve kişisel zenginliklerini keşfetmelerine rehberlik etmek bu süreç içerisinde kişisel kariyer gelişim planlarını oluşturmalarına katkı sağlamak esaslı gönüllülük esasına dayanan Kariyer Programı, İlim Yayma Cemiyeti’ne (İYC) ait yurtlarda kalan, lisans öğrencilerine yönelik uygulanmaktadır. Program; kamu, akademi ve özel sektör gruplarını bünyesinde barındırmakta ve her grup için ayrı müfredatlar uygulamaktadır. Öğrenciler tercihleri doğrultusunda, uzman danışmanlarca uygun görülen sektörel gruba yerleştirilmektedir. Lisans öğrenim süresine eş değer olarak 4 yıllık bir program olarak tasarlanan kariyer programı 1. ve 2.sınıf öğrencilerine ağırlıklı olarak kişilik-karakter ve dini-milli kimlik gelişimleri, 3.ve 4. sınıf öğrencilerine ise ağırlıklı olarak mesleki gelişim alanlarında çalışmalar yapılmaktadır.

İlim Yayma Cemiyetinin 14 Yurdunda uygulanan program hakkında detaylı bilgi için yurt idarecileriniz ile iletişime geçiniz.

PROGRAM İÇERİĞİ;

- GENEL SEMİNERLER

GENEL KİTAP TAHLİLLERİ

SEKTÖREL SEMİNERLER

SEKTÖREL KİTAP TAHLİLLERİ

KÜLTÜR ve MEDENİYET GEZİLERİ

SEKTÖREL GEZİ ve ZİYARETLER

GENEL FİLM / BELGESEL TAHLİLLERİ

SEKTÖREL FİLM / BELGESEL TAHLİLLERİ

GENEL KARİYER ATÖLYELERİ

SEKTÖREL KARİYER ATÖLYELERİ

SOSYAL SORUMLULUK ÇALIŞMALARI

BİREYSEL DANIŞMANLIK

- MENTÖRLÜK / HÂMİLİK

KURS ve EĞİTİM DESTEĞİ

- BURSGörüntülenme: 1720