Duyurular

ADİL Akademi Türkiye Programı Başvuruları Başladı!


ADİL (Adalet ve İlim) Akademi’de, Hukuk Fakültesi öğrencilerine tamamlayıcı nitelikte eğitimler sunulmaktadır.

Geleceğin hukukçusu gençlerin daha donanımlı olmaları, hukuk sisteminin müspet gelişimine katkı sunmaları ve adaletin tesisinde gayretli hukukçular olarak hayata hazırlanmaları için rehberlik edilmektedir.

EBSAD, ADİL Akademi programını 9. yılında daha yaygın ve nitelikli hale getirerek devam ettirmektedir. Bu nedenle İstanbul’daki hukuk fakültelerinde okuyan öğrencilere yönelik olarak sürdürülen ADİL Akademi, bu yıl ‘ADİL Akademi-Türkiye’ ismiyle İstanbul dışındaki hukuk öğrencilerine de hitap edecektir. ADİL Akademi Türkiye programı bu yıl pilot olarak, Anadolu’da hukuk okuyan tüm İlim Yayma Cemiyeti öğrencilerine yönelik uygulanacaktır.


PROGRAM KAPSAMINDAKİ DERSLER

* MUKAYESELİ HUKUKTA TEMEL KAVRAMLAR

* İNSAN  –  SUÇLU –  TOPLUM İLİŞKİSİ

* İNSAN HAKLARI DÜŞÜNCESİ

* GÜNCEL MESELELER IŞIĞINDA ULUSLARARASI HUKUK

* MESLEĞİN ÜSTATLARI

* HUKUKÇU KİMLİĞİ

* HUKUK KÜLTÜRÜ

* FİLM TAHLİLİ         


PROGRAM TAKVİMİ

 Duyuru ve Başvurular : 10 Ocak –  23  Ocak 2023 

 İlk Ders                          : 04 Şubat 2023

6 hafta sürecek olan program Cumartesi günleri saat 10:00 – 12:30 arası, Zoom uygulaması üzerinden çevrimiçi gerçekleştirilecektir.


MLER BAŞVURABİLİR?

ADİL Akademi Türkiye programına, İstanbul şehri dışındaki İYC öğrenci yurtlarında kalanlar ve Hukuk fakültesinde okuyan bütün öğrenciler başvurabilirler.PROGRAMA KABUL EDİLEN ÖĞRENCİLER

Programa kabul edilen öğrencilere olumlu sonuçlar 25 Ocak Çarşamba günü (başvuru formunda bildirdikleri cep telefonu numaralarına) SMS ile bildirilecektir.


Başvuru için TIKLAYINIZ!Görüntülenme: 1928